Lustra stanowią ważny element dekoracyjny pomieszczeń w domu. Są też niezbędnym akcesorium, dzięki któremu możemy oglądać własne odbicie, obserwować wygląd zarówno twarzy, jak i całego ciała. W zależności od rodzaju mogą wpływać na powiększenie optyczne pomieszczenia, czy też nadać mu wyjątkowy charakter. Firma Koremba oferuje szeroki asortyment luster do różnych pomieszczeń, o wielu wzorach. Szczegóły dotyczące oferty dostępne są na stronie: https://koremba.pl/pl.lustra.html – Lustra Kraków. Zapraszamy do lektury wskazówek dotyczących doboru luster do pomieszczeń i ich modeli.

Rodzaje luster

Nie każda tafla lustra będzie wyglądała podobnie. Różnią się one rodzajem wykorzystanego szkła. Mogą być wykonane z barwionego, bądź bezbarwnego szkła. Na rynku można spotkać lustra srebrne (firma Koremba oferuje lustra srebrne na bazie szkła float, produkowane są na szkle odbarwionym), niebieskie, brązowe, złote, grafitowe, zielone (w ofercie ,,Koremby” dostępne są w kolorach – grafit, brąz, antyczne, zieleń). Lustra występują również w wersjach mieszanych (główna powierzchnia jest srebrna, elementy dodatkowe w różnych kolorach). Lustra bezbarwne posiadają najwyższy współczynnik odbicia, a więc są najbardziej funkcjonalne. Lustra różnią się oprócz koloru szkła swoimi kształtami, rozmiarem, wykończeniem, stylem. Mogą posiadać rozmiary umożliwiające zobaczenie twarzy, całej sylwetki, a także dużej części pomieszczenia. Występują w różnych kształtach. Mogą być okrągłe, prostokątne, kwadratowe i o niestandardowej formie. Lustra mogą posiadać wykończenie szlifem prostym, które uniemożliwia skaleczenie, bądź też fazę, czyli zeszlifowanie ukośne. Lustra stanowią dekorację pomieszczeń. Występują w stylach: nowoczesnym, klasycznym, stylizowanym i innych.  Różniącym się znacznie od pozostałych modelem są lustra weneckie. Stosuje się je głównie w komisariatach, choć w ostatnich latach często pojawiają się w domach jako element drzwi zewnętrznych. Z jednej strony lustra weneckiego można się przejrzeć, a druga wygląda jak zwykła szyba. Lustra mogą posiadać oświetlenia, bądź szkła powiększające (lusterka kosmetyczne).

Przeznaczenie luster

Coraz częściej modele nowoczesnych luster mogą sprawdzić się nie tylko w dedykowanych pomieszczeniach, np. lustro przeznaczone do użycia w pokoju dziennym może sprawdzić się dobrze w łazience. Niektóre z luster są wielofunkcyjne (głównie wersje łazienkowe  wbudowaną szafką na leki i kosmetyki).  Lustra przede wszystkim dają ludziom możliwość do sprawdzania wyglądu. Można dzięki nim wykonywać czynności pielęgnacyjne, sprawdzać wygląd przed opuszczeniem domu. Lustra mogą stanowić element, który doświetla pomieszczenia. Może się w nich odbijać światło słoneczne, przez co wnętrze robi się jaśniejsze. Lustra urozmaicają też wnętrza i niektóre powiększają poniszczenia.