Komody z pewnością można określić mianem mebli do zadań specjalnych. W pomieszczeniach pełnią wiele funkcji: od czysto praktycznych, związanych z przechowywaniem różnego rodzaju rzeczy, po typowo estetyczne, a więc podkreślające charakter wnętrza. Wśród różnego rodzaju mebli na pierwszy plan wysuwają się w ostatnim czasie nowoczesne komody dostępne w bardzo szerokim asortymencie. Podpowiadamy, na jakie zwrócić szczególną uwagę i jak dopasować je do wnętrza.

1. Czym wyróżniają się komody nowoczesne?

2. Nowoczesne komody do salonu

3. Nowoczesne komody do sypialni

Jeśli interesują cię komody nowoczesne, wybór masz bardzo duży. W asortymencie sklepów znajdziesz efektowne czarne, matowe meble, jak również komody nawiązujące do tradycyjnego wzornictwa poprzez frezowane fronty. Najciekawsze modele znajdziesz na meblepumo.pl/komody-nowoczesne.

Czym wyróżniają się komody nowoczesne?

Myśląc o komodach nowoczesnych, przeważnie mamy przed oczami meble utrzymane w konkretnym stylu: o prostej bryle, bez zbędnych zdobień i dodatków, w neutralnej kolorystyce. To wszystko prawda, jednak nie wyczerpuje potencjału tkwiącego w nowoczesnych komodach. Okazuje się bowiem, że obowiązujące trendy w dużej mierze bazują na kontrastach, ciekawych przełamaniach i nieoczywistych dodatkach.

Znajdziemy zatem wśród mebli zarówno te najbardziej uniwersalne – białe komody, z frontem na wysoki połysk, jak i efektowne matowe wykończenia czy drewnopodobne wzory. Bardzo często pojawiają się także geometryczne akcenty, które sprawdzają się we wnętrzach różnego typu: od minimalistycznych po art deco. Wszystko tak naprawdę zależy od twojego gustu oraz tego, jak chcesz wykorzystać komodę.

Nowoczesne komody do salonu

Komody nowoczesne bardzo często stanowią ważny element aranżacji salonu. Są meblem eksponowanym, często służącym do prezentacji pamiątek czy galerii rodzinnych zdjęć. Można wykorzystać je również w roli szafki RTV, jednocześnie oszczędzając miejsce. Pojemne szafki i szuflady pomieszczą dodatkowe przedmioty, jak choćby piloty do telewizora, baterie czy kable, a także tekstylia stołowe czy elementy rzadziej wykorzystywanej zastawy.

Komoda w salonie może wyznaczać również strefy funkcjonalne w obrębie większej, niepodzielonej przestrzeni. Wówczas jedna część salonu sprawdza się na przykład jako strefa wypoczynkowa, inna zaś jako jadalnia czy miejsce do pracy.

Nowoczesne komody do sypialni

Komoda przyda się także w sypialni. Wygodnie przechowasz w niej dodatkowy koc lub komplet pościeli, bieliznę lub dodatkową garderobę. Na górze ustaw dekoracje i świece, aby wprowadzić do sypialni niepowtarzalny klimat.