Szybki remont łazienki jest idealnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, które nie mają czasu na poświęcenie temu całego swojego wolnego czasu. Remont bez kucia starych płytek, jest nie tylko najlepszym rozwiązaniem, ale również wpływa na znaczne obniżenie kosztów już nie wspominając o kłębach kurzu i o gruzie, który bywa kłopotliwy w pozbyciu się. Niestety w wielu miejscach wyrzucenie gruzu, może odbyć się tylko w odpowiednich składach, a to z kolei wymaga poświęcenia czasu jak i zorganizowania transportu.
Istnieją jednak sposoby nie tylko na szybki remont, ale przede wszystkim na remont bez kucia. Oto kilka sposobów, które warto wziąć pod uwagę, jeśli znudził nam się wystrój obecnej łazienki.

Zmiana mebli

Czasami nasze kafle, kolor ścian nie wymaga wymiany. Ale sam wystrój łazienki pozostawia wiele do życzenia i szukamy sposobu, aby coś zmienić. Jednym z takich sposobów jest zmiana mebli. Czasami nowa szafka pod umywalkę czy słupek meblowy stworzy nie tylko nowy wystrój, ale pozwoli na wprowadzenie porządku w łazience. Zamiast tradycyjnego lustra możemy zawiesić szafkę z lustrem i już zwiększa się funkcjonalność, szczególnie w małej łazience.

Malowanie płytek ściennych

Znudził ci się kolor ścian czy płytek? Nie musisz ich wymieniać. Wystarczy je pomalować. W marketach budowlanych jest wiele farb, które są przeznaczone do malowania. Odporna na zabrudzenia, a także działanie wilgoci sprawia, że możemy się tym rezultatem cieszyć długi czas. Co ważniejsze, malowanie jest znacznie szybszym i tańszym rozwiązaniem niż wymiana.

Gadżety w łazience

Czasami nie jest konieczna zmiana koloru ścian. Wystarczy wprowadzić kilka gadżetów, aby nasza łazienka wyglądała jak nowa. Dywaniki łazienkowe, nowa zasłona prysznicowa i zestaw na mydło czy koszyczki sprawią, że łazienka będzie odmieniona. Warto jednak pamiętać, aby kupując nowe rzeczy robić to kolorystycznie. Dzięki temu wygląd łazienki będzie nie tylko zmieniony, ale będzie wyglądało czysto i schludnie.

Zmiana podłogi

Znudziły ci się kafle na podłodze? Nie chcesz ich malować bo boisz się, że długo będzie farba schła? Nie martw się. Możesz położyć na podłodze panele winylowe. Odporne na działanie wilgoci, posiadające już warstwę klejącą sprawią, że nowa podłoga powstanie w szybkim czasie. Szeroki wachlarz daje wiele możliwości i spokojnie dostosujesz wzór paneli do swoich oczekiwań.

Oświetlenie

Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę, jeśli chcesz zmienić wystrój łazienki, możesz pomyśleć o oświetleniu za pomocą taśm led. Bardzo fajnie sprawdzają się przy oświetleniu lustra, szafki czy sufitu.

Drewno w łazience

Remont nie zawsze oznacza robienia wszystkiego o podstaw. Można czasami wprowadzić zmiany np. na jednej z ścian. Idealnie tutaj sprawdza się drewno. Może ono tworzyć nową ścianę, ale może występować również w formie blatu. Drewno z całą pewnością wprowadzi element elegancji w naszej łazienki. Należy jednak pamiętać, aby go odpowiednio pielęgnować.

Malowanie podłogi

Podłogę, podobnie jak ścianę można malować. Szczególnie, kiedy są na niej położone kafle, a my chcemy uniknąć kucia. Warto jednak pamiętać, że podłoga musi dobrze wyschnąć po każdym malowaniu, tylko wtedy uzyskamy idealny efekt i zapewnimy trwałość farbie.

Sufit

Sufit, który na pierwszy rzut oka, nie wydaje się być w centrum uwagi odgrywa znaczącą rolę. Warto pomyśleć o jego zmianie. W dzisiejszych czasach idealnie sprawdzają się nie tylko sufity tradycyjnie podwieszane. Bardzo fajny efekt można uzyskać poprzez zastosowanie sufitu napinanego. Mała zmiana, która kolosalnie zmienia wystrój łazienki.

Kabina czy wanna

Remont to nie tylko wygląd ścian czy podłogi. Tutaj również można dokonać zmian dotyczących kabiny czy wanny. Zarówno jedno jak i drugie posiada szeroki asortyment, a jego zmiana może spowodować, że łazienka stanie się bardziej przestronna.

Minimalizm to podstawa

Im mniejsza łazienka, tym mniejsze możliwości. Niekoniecznie. Warto jednak pamiętać, że zmiana wystroju powinna być dostosowana do powierzchni jaką mamy do dyspozycji. Minimalizm w łazience powoduje, że staje się ona czystsza i bardziej przestrzenna. Remontując możesz pomyśleć o likwidacji np. suszarki wiszącej, a kosz na bieliznę umieścić w wnęce, którą szybko stworzysz dzięki płytą KG.
Remont łazienki jak widać nie musi być żmudnym zajęciem. Zmiany można wprowadzać szybko, tanio, a zarazem bardzo efektownie. Tak naprawdę w remontach jedynie co nas ogranicza to nasza wyobraźnia. Niewielkim nakładem pracy, bez zbędnego kucia, można cieszyć się nową łazienką.

Więcej o odświeżaniu łazienki można przeczytać na portalu obcasy.pl.