Jak można zoptymalizować łazienkę, aby zaoszczędzić miejsce? Odpowiedź w 5 punktach.

1. Montaż drzwi przesuwnych

Zamień tradycyjne drzwi na drzwi przesuwne, aby otworzyć swoją łazienkę. Jest to jedno z najbardziej efektywnych rozwiązań umożliwiających uzyskanie metrów kwadratowych w Twojej mini łazience. Wchodząc do wnętrza przegrody lub przez system szyn, tego typu drzwi uwalniają przestrzeń i pozwalają na lepszą cyrkulację w pomieszczeniu. A zaletą jest to, że drzwi przesuwne mogą być również same w sobie elementem dekoracyjnym. Wyobraź sobie na przykład stare drewniane drzwi na żelaznych szynach w stylu vintage, tak jak nam się podoba!

pomysły na urządzenie małej łazienki

2. Prysznic w stylu włoskim.

Łazienka automatycznie składa się z prysznica zamiast wanny. Aby zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca, prysznic typu walk-in jest naturalnym wyborem. Złożona z prostej, przezroczystej ściany, sprawia wrażenie większej przestrzeni i pozwala na swobodną cyrkulację światła w pomieszczeniu. A co więcej, nadaje się on dla całej rodziny: dzieci, rodziców i osób starszych! W przypadku mniejszych budżetów możliwe jest zainstalowanie prysznica typu „walk-in” bez konieczności odnawiania wszystkiego poprzez proste zainstalowanie płaskiego brodzika!

3. Jak zagospodarować małą łazienkę? Gra na wysokości.

Jeśli nie masz dużo miejsca w swojej łazience, będziesz musiał użyć wyobraźni, aby stworzyć przestrzeń do przechowywania. Najłatwiej jest to zrobić bawiąc się wysokością i optymalnie wykorzystując ściany. W tym celu należy pomyśleć o niszach ściennych i pomnożyć ilość półek. W komplecie z małymi koszami do zorganizowanego przechowywania. W każdym razie zaleca się wybieranie płytkich półek, aby nie obciążać pomieszczenia i zachować pewną wizualną harmonię.

zagospodarowanie małej łazienki

4. Zagospodarowanie małej łazienki – opcja dla małych mebli.

Nie jest łatwo umeblować łazienkę, gdy nie ma się wystarczająco dużo miejsca! Ideałem jest wybór małych mebli z czystymi liniami. Możesz wybrać model wiszący, aby nadać pomieszczeniu przestronny, nowoczesny wygląd. Ze względów praktycznych zalecamy wybór szafki z szufladami, a nie z drzwiami uchylnymi. Możesz również wybrać wolnostojącą umywalkę, aby zwolnić miejsce pod zlewem! Jeszcze raz, wybierz płytkie szafki, aby zaoszczędzić miejsce. Uwierzcie nam, czasami potrzeba tylko kilku centymetrów, by zrobić różnicę.

5. Wizualne powiększenie przestrzeni.

Nie ma to jak pokój skąpany w świetle, który daje poczucie przestrzeni! W swojej łazience, jeśli nie masz naturalnego źródła światła, zawsze możesz zainstalować rurę świetlną, aby z niego korzystać. Zadbaj o sztuczne oświetlenie z głównym źródłem i oświetleniem akcentującym, zwłaszcza wokół lustra. Dodaj duże lustro, aby odbijać jak najwięcej naturalnego światła i wizualnie powiększyć przestrzeń.