Płytki samoprzylepne stają się coraz bardziej popularne. Łatwe do ułożenia, szybkie w montażu, dostępne dla wszystkich, także niewyszukanych majsterkowiczów, dostępne w szerokiej gamie wzorów, kolorów, faktur i imitacji. Teraz jest on dostępny dla klasycznych pokoi, ale także dla pomieszczeń wilgotnych, co pozwala na bardzo szybki remont łazienki. Jakie są cechy charakterystyczne tej płytki samoprzylepnej, która jest dobrą alternatywą dla modelu klipsowanego? Jakie są jego zalety i wady? Nasze odpowiedzi w tej sprawie.

Co to jest płytka samoprzylepna? Gdzie go zainstalować?

Jak sama nazwa wyraźnie wskazuje, płytki samoprzylepne to płytki, które przyklejają się do ścian. Dlatego też jest bardzo łatwy i szybki w montażu przez każdego, nawet tych, którzy nigdy wcześniej nie kaflowali.
Większość modeli nie wymaga żadnego dodatkowego materiału ani narzędzi, ponieważ klej jest już nałożony. Wystarczy zdjąć osłonę ochronną i przykleić płytki do już przygotowanej ściany lub podłogi.
Ten rewolucyjny proces jest bardzo praktyczny, ponieważ pozwala bez ograniczeń ozdobić pomieszczenie lub przerabiać dekoracje, za odpowiedni koszt i bez “ostatecznego” charakteru. Jeśli się nim znudzisz, po prostu zdejmij go i zamień na inny model.
Mając na uwadze sukces produktu, producenci stworzyli bardzo szeroki asortyment pod względem wielkości, kolorów, wzorów, faktur, reliefów i estetyki. Istnieją nawet modele odpowiednie do pomieszczeń wilgotnych i odporne na wilgoć, idealne do łazienek, toalet, pralni i kuchni. Na pewno znajdziesz ten, który jest odpowiedni dla ciebie!

zalety i wady samoprzylepnych płytek

Jakie są zalety płytek samoprzylepnych?

Jak już powiedzieliśmy, płytki samoprzylepne są metodą dekoracyjną, która ma kilka zalet.

Szybki i łatwy montaż.
Płytki samoprzylepne są bardzo szybkie i łatwe w układaniu. Nie wymaga żadnego konkretnego materiału. Jedyne co musisz zrobić, to oczyścić i odtłuścić powierzchnię przed układaniem płytek. Może być jednak konieczne kilka cięć. W każdym razie, jest suchy tylko w dwa dni! Zaoszczędzony czas jest więc znaczny.

Dostosowuje się do całego domu.
Można wybrać dowolny model w klasycznych pokojach i przejść na płytki samoprzylepne do pomieszczeń mokrych, aby wyposażyć łazienkę, kuchnię, toaletę lub pralnię.

Szeroka gama stylów.
Dostępne są wszystkie rodzaje płytek samoprzylepnych. Możesz zdecydować się na tradycyjny model, efekt mozaiki lub gliny, płytki retro lub imitację parkietu. Wybór jest ogromny, jeśli chodzi o relief, kolory, wzory, imitacje i faktury.

Łatwa konserwacja.
Jak prawdziwe płytki, płytki samoprzylepne są bardzo łatwe do czyszczenia. Wystarczy zetrzeć brud i plamy wilgotną gąbką.

Łatwe do wymiany.
Jeśli jesteś najemcą i chcesz upiększyć swój dom bez konieczności wykonywania większych prac, płytki samoprzylepne są rozwiązaniem dla Ciebie. Jeśli jesteś właścicielem domu, docenisz łatwość układania płytek samoprzylepnych i możliwość ich łatwej wymiany. Wyremontuj swoje wnętrze regularnie, zgodnie z Twoimi życzeniami chwili, łatwo i szybko!

Co to jest płytka samoprzylepna

Jakie są wady płytek samoprzylepnych?

Pomimo swoich niezaprzeczalnych zalet, płytki samoprzylepne mają pewne wady.

Krótka żywotność.
Jeśli wybór jest bardzo szeroki, żywotność płytek samoprzylepnych zmienia się szybciej niż żywotność prawdziwych płytek. Konieczne jest podanie ceny, aby nabyć trwały model. Większość płytek ma limit i starzeją się bardziej źle, matowieją i zużywają się na powierzchni.

Wysoka cena.
Cena zakupu płytki samoprzylepnej jest bardzo wysoka, średnio od 30 do 100 złotych za pojedynczą płytkę o standardowym rozmiarze (30 x 30 cm). Z drugiej strony, oszczędzasz na cenie montażu, pracując samodzielnie, co zazwyczaj jest najdroższe na budowie z tradycyjnymi płytkami.

Ograniczona estetyka.
Przy zakupie ładnej płytki z klejem trzeba będzie umieścić metkę z ceną. Rzeczywiście, jeśli jest ładna i ładna, to jej estetyka nie jest tak piękna jak prawdziwa płytka. Wykończenia pierwszych cen są często rozczarowujące.

Kafelki ograniczone głównie do ścian.
Płytki samoprzylepne są idealne do ścian, ale nie są zalecane do podłóg. Nie jest on tak naprawdę przeznaczony do wielokrotnego użytku.