Czeka Cię remont łazienki? A może kupiłeś mieszkanie i stoisz przed zadaniem jej zaprojektowania? Niezależnie od motywacji, warto znać najnowsze trendy. Zainspiruj się i znajdź swój własny pomysł na nowoczesną łazienkę czy to po remoncie, czy wymarzoną we własnym domu.

Biel, czerń i szarości – prostota i nowoczesność

Ciągle w modzie są łazienki monochromatyczne. Połączenie bieli i czerni, naturalnie wprowadza do wnętrza porządek. Jednocześnie, aby pomieszczenie nie było nudne, stosuje się np. błyszczące wypukłe kafle, mozaiki podłogowe czy proste plakaty w czarnych ramach jako dekorację. Ponadto, bardzo popularne są teraz kabiny prysznicowe z przeszkleniem obramowanym na czarno. Jeśli chodzi o wprowadzenie szarości, to często w katalogach, widać beton architektoniczny. Dzięki impregnacji, w technologii tej możesz wykonać okładzinę ścienną nawet w strefach mokrych.

Drewno – zawsze eleganckie i ocieplające wnętrze

Są dwa trendy jeśli chodzi o wprowadzenie drewna do łazienki. Pierwszy z nich bazuje na ociepleniu ciemnego wnętrza, jasnymi elementami drewnianymi. A drugi, to całościowy jasny look. Każdy ten pomysł na nowoczesną łazienkę pozwala na osiągnięcie efektu jak z katalogu. Niebanalnie prezentuje się ciemne wnętrze, w odcieniach antracytu z drewnianą podłogą. Wykorzystać możesz tutaj drewnopodobne płytki, które świetnie sprawdzą się w wilgotnym pomieszczeniu. Jeśli zaś chodzi o jasne pomieszczenia, drewno dobrze współgra z bielą ścian. Możesz zdecydować się na modną ściankę ażurową z drewnianych listewek i oddzielić nią toaletę. Możesz też postawić na podłogę drewnianą lub drewnopodobną – wzór parkietu w jodełkę jest teraz najbardziej trendy.

Łazienka z motywem przewodnim

Dwa tematy przewodnie, które stanowią ciekawy pomysł na nowoczesną łazienkę, to morze i tropikalna dżungla. Jeśli szum morskich fal, gra w Twojej duszy, to czemu nie pokazać tego we wnętrzu łazienki? Pomieszczenie w jasnych kolorach, ewentualnie z akcentami w odcieniach błękitu lub modnego granatu to idealna baza. Dodatkami natomiast, podkreśl morski styl pomieszczenia. Mogą to być kawałki drewna wyrzucone na brzeg morza lub bardziej śródziemnomorskie klimaty i np. muszelki czy rozgwiazdy. Druga z inspiracji, prosto z wnętrzarskich katalogów, to łazienka dżungla. Taki rajski styl uzyskasz, wprowadzając do wnętrza żywe rośliny czy tapetę z motywami tropikalnych lasów i egzotycznych zwierząt. Ciekawe są tego typu wnętrza utrzymane raczej w ciemnej kolorystyce – nowoczesne i tajemnicze.