Profile aluminiowe do taśm LED

Oświetlenie LED z roku na rok staje się coraz popularniejsze, jest to efektowne i energooszczędne rozwiązanie. Ma wiele różnorodnych możliwości wykorzystania w aranżacji wnętrz. Decydując się na zamontowanie oświetlenia LED, zastanawiamy się, czy zamontować je w profilu czy bez. Pomimo dodatkowych kosztów zawsze powinniśmy decydować się na profile do taśm LED. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że to wydłuży żywotność taśm.

Do czego służą profile aluminiowe LED?

Profile ledowe, jak zostało wyżej wspomniane, służą przede wszystkim do przedłużania żywotności taśm LED. Ponadto profil aluminiowy z wysoką jakością aluminium staje się dobrym przewodnikiem ciepła i służy jako radiator. Zwiększa to bezpieczeństwo użytkowania taśm LED poprzez ich mniejsze nagrzewanie. Wszystkie profile mogą zostać wykonane na specjalne zamówienie z solidnie wykonanej i masywnej listwy.

Oprócz kwestii najważniejszych, jakimi są bezpieczeństwo i trwałość produktu, mamy także walory estetyczne. Profil LED służy do montowania taśm poprzez wkładanie ich do środka, dzięki temu nie będzie ich widać. Zastosowanie profili LED sprawdzi się np. w łazience, w której musimy zachować szczególne bezpieczeństwo i uszczelnić profil. Taśmy ledowe mogą zastąpić oświetlenie główne w domu lub biurze.

Jak wybrać profil LED?

Zakres profili LED jest szeroki, mamy różne rozwiązania. Najczęściej wykorzystywane profile, to nawierzchniowe. Profile LED produkowane są w różnych szerokościach, długościach i kolorach. Bardzo często montowane w kuchni, jako oświetlenie blatu kuchennego. Jeśli zależy nam na idealnej linii światła, zastosujmy profile liniowe, które generują promień światła bez widocznych punktów.

Oświetlenie LED nadaje się również do narożników, wystarczy zamontować taśmy LED w profilach kątowych. Do wpuszczania w odpowiednio wycięte lub frezowane otwory potrzebujemy profili aluminiowych wpuszczanych. Drążkowe profile są dedykowane do szaf, mogą służyć jako drążek na wieszaki. Inne rodzaje profili to meblowe, hermetyczne, przypodłogowe, architektoniczne, profil do wbudowania, do podświetlania nisz czy z komorą na zasilacz.

profile led

Profile LED i ich przeznaczenie

Listwa LED ma wszechstronne zastosowanie, przede wszystkim jest to ogromny walor estetyczny. Ważne, aby przy zakupie taśmy LED czy profilu decydować się na produkty z precyzją wykonania elementów dodatkowych. Wysokiej jakości aluminium zapewnia wieloletnie i bezawaryjne użytkowanie. Są odporne na uszkodzenia i wydajnie oświetlają wybraną przestrzeń. Dużą popularnością cieszą się taśmy, które montuje się jako sufitowe do zapewniania oświetlenia głównego.

Profile LED służą nie tylko do zapewniania bezpieczeństwa i estetyki, ale również do zmieniania światła taśmy LED. Eliminują one efekty punktowy, dzięki czemu nie ma różnic w jasności światła na łączeniach. Dzięki zastosowaniu profilu kątowego możemy spowodować, że taśma LED rzuci światło pod innych kątem. To optymalizuje strumień światła przy łączeniach ścian i sufitów.