Co to jest piaskowanie? Dlaczego ktoś miałby to robić?

Piaskowanie to proces usuwania materiału powierzchniowego z betonu i innych powierzchni murowanych. Proces odbywa się poprzez piaskowanie powierzchni strumieniem piasku ściernego, zwykle w środowisku z niedoborem tlenu. Fasada lub elewacja betonowa może być piaskowana w celu usunięcia luźnego materiału, pozostawiając znajdujący się pod nią beton nienaruszony. Piaskowanie można również zastosować, aby powierzchnia była bardziej odporna na erozję i zużycie. Piaskowanie jest również wykorzystywane w zastosowaniach przemysłowych, takich jak czyszczenie powierzchni metalowych i usuwanie rdzy ze stali. Piaskowanie ma wiele zastosowań, w tym w pracach przemysłowych i architektonicznych.

Sprzęt do piaskowania może być zasilany elektrycznie lub olejem napędowym, przy czym źródło zasilania jest zwykle montowane na ramie maszyny lub na poziomie gruntu. Maszyny do piaskowania są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, aby dostosować je do różnych zastosowań. Na przykład maszyny do piaskowania przeznaczone do stosowania na zewnętrzne budynki są zazwyczaj używane z pompą do dostarczania wody, podczas gdy maszyny do piaskowania przeznaczone do stosowania wewnątrz budynków są zwykle napędzane powietrzem.

Zalety piaskowania elewacji i proces

Piaskowanie elewacji to proces, który może wykonać każdy. Jest to również jedna z najbardziej opłacalnych opcji renowacji elewacji budynków. Zalet piaskowania elewacji jest wiele. Można to zrobić w ciągu kilku minut, a także zapewnia trwalszy, estetyczny wygląd i łatwiejsze czyszczenie.

Jest to proces, który nie uszkodzi żadnym pobliskim nieruchomością oraz mieszkańcom i można go wykonać o każdej porze dnia.

Piaskowanie można rozpocząć od użycia ciągłego strumienia wody pod wysokim ciśnieniem. Podmuch piasku pochodzi z ładowanego wiadra i wyrzuca zawartość w powietrze. Dysza tworzy strumień w kształcie stożka z obszarem niskiego ciśnienia w pobliżu końcówki, który działa z prędkością 300-400 stóp na sekundę. Strumień dociera do wierzchołka stożka i w krótkich odstępach czasu wytwarza serię eksplozji, które wyrzucają cząsteczki piasku z dyszy z dużą prędkością.

Ile kosztuje piaskowanie elewacji ?

Piaskowanie elewacji budynku może kosztować od 1000 do kilku tyś, pln. Istnieje wiele czynników, które determinują koszt piaskowania elewacji. O cenie piaskowania elewacji decydują takie czynniki jak: wielkość budynku i koszty materiałów na rynku. Warto rozejrzeć się nad firmą, która specjalizuje się w renowacjach elewacji i poprosić o koszt wyceny. Zazwyczaj oszacowanie ceny renowacji budynku jest bezpłatne.