Jest to pytanie, które zadaje sobie każdy właściciel domu przygotowując się do remontu : ile mogę właściwie zrobić sam? Jeśli chcesz ubrudzić sobie ręce, może to być więcej niż myślisz a czasami ponad Twoje siły. Z drugiej strony jak znaleźć ekipę remontową godną zaufania, która wykona dobrze swoje zadanie?

Przygotuj plan

Zanim zdecydujesz się na remont domu i zaczniesz listę rzeczy do zrobienia, zapoznaj się kompleksowo ze wszystkim, co Cię czeka, biorąc pod uwagę koszty i ramy czasowe. Niektórzy twierdzą bowiem, że warto zapłacić komuś, kto myśli strategicznie o całym projekcie. Musisz dowiedzieć się, jaki jest maksymalny zakres pracy, dowiedzieć się, jak ją rozdzielić i strategować. W tym może pomóc także ekipa specjalistów.

W przypadku remontów na dużą skalę potrzebujesz inspektora, który sprawdzi systemy w twoim domu, a także zaufanego architekta lub wykonawcy, który zaproponuje plan i zaoferuje ofertę. Profesjonalista również powiadomi Cię o wszelkich pilnych potrzebnych poprawkach.

Własne materiały

Najważniejszą rzeczą, którą ktoś może łatwo wziąć na siebie, jest zakup własnych materiałów i sprzętu. Płytki, szafki, armatura łazienkowa i kuchenna, drzwi – istnieje wiele materiałów, które możesz wybrać sam lub odzyskać w sklepach z antykami i pchlich targach.
Skontaktuj się z architektem i wykonawcą w sprawach dotyczących ilości i wielkości; powszechnym błędem popełnianym przez właścicieli domów jest to, że nie zamawiają wystarczającej ilości czegoś lub zamawia materiał, zanim będzie gotowy do zainstalowania w domu. W wielu kwestiach dasz sobie radę sam ale pamiętaj żeby nie porywać się z motyką na słońce Czasami lepiej zlecić pewne bardziej specjalistyczne remonty ludziom, którzy się na tym znają i zrobią to fachowo bez potrzeby późniejszych poprawek i dodatkowych kosztów.