Balkon w bloku z reguły nie grzeszy wielkością, szczególnie w budownictwie starego typu. Bardzo często bywa tak, że jest długi i ma niewielką szerokość. Producenci mebli z przeznaczeniem na zewnątrz, zdają sobie z tego doskonale sprawę. Dlatego w ofertach sklepów można znaleźć sporo mebli i rozwiązań idealnych na aranżację małego balkonu.

 

Pomysł na efektowny i stylowy balkon zależy wyłącznie od jego wielkości i naszej kreatywności. Nawet najmniejszy balkon może stać się miejscem relaksu. Niezbędnym elementem są meble. Jak zatem wybrać meble balkonowe? Przede wszystkim powinny być funkcjonalne i praktyczne oraz zajmować niewiele miejsca.
Na siedzisko najpopularniejszym i najmodniejszym materiałem jest paleta lub skrzynka drewniana. Wykonanie z nich mebla jest szybkie, tanie i efektowne. Wystarczy położyć na paletę lub skrzynkę materac lub poduszkę do siedzenia i gotowe. Dodatkowo drewniana skrzynka może służyć jako pojemnik, na przykład na poduszki.

 

Równie ważnym elementem na naszym balkonie jest stolik. Ważne, by nie zagracał zbytnio przejścia, więc najlepiej wybrać niewielki i składany model. Stolik podwieszany, mocowany do balustrady idealnie sprawdzi się na mikro balkonach.
Pamiętajmy także o dodatkach, które nie zabiorą dużo miejsca. Mogą to być zawieszone lampki lub wiszące doniczki z ziołami. Nawet mały, kilku metrowy balkon w bloku może być pięknie zaaranżowany i może stać się świetnym miejscem wypoczynku.