W małym, dobrze zaprojektowanym mieszkaniu, każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota. Meble zaprojektowane na wymiar oraz odpowiednio rozmieszczone sprzęty AGD znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Starsze pokolenia zapewne pamiętają rozmieszczone nad wanną suszarki na ubrania. Rozwiązanie to miało zaoszczędzić miejsce i zastąpić tradycyjną, rozkładaną suszarkę na ubrania.

 

Jednak w wilgotnym klimacie łazienki, rzeczy tam rozwieszone, schły zdecydowanie dłużej. Producenci urządzeń AGD prześcigają się w nowych technologiach. Z tego względu osoby, które nie posiadają wystarczającej ilości miejsca mogą zakupić urządzenie o nazwie pralko-suszarka. Jest to idealny wybór dla tych, którym zależy nie tylko na oszczędności miejsca, ale i czasu.
Pralko-suszarka to urządzenie, w którym połączone są dwie funkcje – pranie i suszenie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które piorą dużo i często. Najnowocześniejsze modele umożliwiają wysuszenie mokrego prania w przeciągu nawet jednej godziny. Pralki z funkcją suszenia zajmują dokładnie tyle samo miejsca, co tradycyjna pralka.

 

Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju urządzenia są mniejsze pod względem pojemności oraz nie posiadają tak wielu zaawansowanych funkcji, jak osobne pralki oraz suszarki bębnowe. W sklepach dostępne są również pralko-suszarki z funkcja do szafy, tzn. bezpośrednio po zakończonej pracy wystarczy wyjąć pranie, poskładać i schować do szafy. Bez potrzeby prasowania. Przed zakupem warto dokładnie przemyśleć zakup, ponieważ pralko-suszarka podczas procesu suszenia zużywa znacznie więcej prądu.