Właściciele przydomowych ogródków mogą cieszyć się przebywaniem na powietrzu i obcowaniem z naturą. Kiedy nie mamy własnego ogrodu, a jedynie balkon, możemy zaadaptować go, aby służył jako namiastka własnego ogródka. Jak zaaranżować balkon, aby był miejscem wypoczynku wśród zieleni?

 

O ile duży balkon lub taras stwarzają spore pole do popisu, o tyle aranżacja małego balkonu musi być starannie przemyślana i zaplanowana.
Najważniejszą rzeczą, kiedy zastanawiamy się, jak zaaranżować balkon jest umieszczenie skrzynek z kwiatami na balustradzie. Pamiętajmy jednak, że większość spółdzielni mieszkaniowych zaleca zawieszenie doniczek wewnątrz balkonu. Sadzonki kwiatów możemy zamówić też przez internet u lokalnych dostawców. Prym wśród kwiatów balkonowych wiodą bratki i pelargonie.
Ciekawa aranżacja małego balkonu wyklucza bałagan. Zanim zmienimy wystrój, musimy pozbyć się wszelkich gratów i zepsutych sprzętów.

 

Możemy też pomalować ściany. Kiedy szukamy odpowiedzi na pytanie, jak zaaranżować balkon, musimy pomyśleć o podłodze. Dobrą opcją będzie rozłożenie sztucznej trawy, która jest niedroga i zarazem bardzo efektowna. Dzięki takiej wykładzinie, poczujemy się jakbyśmy mieli prawdziwy trawnik na balkonie.
Aranżacja małego balkonu musi też uwzględnić miejsce do siedzenia. Kiedy balkon jest za wąski na to, aby ustawić stolik, możemy zamontować hamak. Popołudnie na hamaku z książką jest niezwykle kuszącą perspektywą, zwłaszcza, gdy nie możemy wychodzić na zewnątrz.
Jeśli nie wiemy, jak zaaranżować balkon, z pomocą może nam przyjść internet. W sieci znajdziemy mnóstwo podpowiedzi i tricków. Aranżacja małego balkonu jest niezwykle ważna. Odpoczynek wśród zieleni poprawia nastrój i samopoczucie, a także jest sposobem na stres.