Jak wielu z was wie, mieszkanie w małej przestrzeni może sprawić, że wszystko w domu będzie trochę zatłoczone. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka sposobów, aby Twoja mała przestrzeń wydawała się większa niż w rzeczywistości. Wybranie odpowiedniego mebla do małej przestrzeni zrobi cuda, aby wyglądało na większe. Ale wciąż możesz zrobić o wiele więcej.

Może to wymagać kreatywnego myślenia, ale innym możliwym rozwiązaniem „otwarcia” domu jest wybór odpowiednich kolorów farb do ścian. Oto nasze najlepsze wskazówki dotyczące wyboru farby, która sprawi, że Twój pokój będzie wyglądał na większy niż w rzeczywistości.

Istnieje kilka sposobów na ulepszenie małej przestrzeni życiowej, aby wyglądała na większą i zachęcającą. Jeśli chodzi o meble, staraj się trzymać w monochromatycznych kolorach, wybierając różne tekstury i odcienie wybranego koloru. Powinieneś również ograniczyć liczbę rzeczy, które masz w jednym pokoju. Zbyt dużo mebli lub akcesoriów może powodować, że pomieszczenie będzie zagracone.

Dodanie lustra ściennego do pokoju może również sprawić, że pomieszczenie stanie się większe. Mogą odbijać obrazy i światło, dzięki czemu Twój pokój wydaje się podwójny. Kolejną sztuczką, dzięki której pokój wydaje się bardziej otwarty, jest szklany stolik i dodawanie obrazów na ściany.

Na koniec nie zapomnij o oświetleniu. Oświetlenie może mieć ogromne znaczenie w małym domu lub małej przestrzeni życiowej. Spróbuj umieścić w suficie trochę wpuszczanego oświetlenia punktowego, aby nie zajmowało dużo miejsca, a mimo to wypełniało go dużą ilością światła.