Wszyscy wiemy, że lustra pomagają tworzyć iluzję większej przestrzeni w pokoju. Ponieważ najemcy nie są w stanie wprowadzać zmian strukturalnych w celu zwiększenia powierzchni, lustra stanowią idealne rozwiązanie wielu problemów projektowych.

Właściwe lustro może nadać Twojemu domowi czysty i nowoczesny styl – na wynajem lub nie. Mamy kilka świetnych wskazówek na temat korzystania z luster do udanej transformacji mieszkania!

Nie ma wątpliwości, że gdzieś w mieszkaniu potrzebujesz pełnometrażowego lustra. Ponadwymiarowe lustro z bogatą ramą czyta się wizualnie jak drzwi, a odbicie utrzymuje tę iluzję przy życiu.

Dobrze dobrane lustro może naprawdę połączyć przestrzeń i nadać ton reszcie domu. Wąski i prosty stolik konsoli z lustrem wiszącym nad drzwiami wejściowymi może pomóc stworzyć niezwykły wygląd. Zapewni to również więcej miejsca do przechowywania w mieszkaniu i zapewni tobie i twoim gościom naturalne miejsce na pozostawienie kluczy i toreb po wejściu do domu.

Podczas pracy z małymi przestrzeniami naprawdę chcesz uniknąć bałaganu, ponieważ może to powodować, że pomieszczenie wydaje się mniejsze. Kominki mają tendencję do zbierania drobiazgów, które mogą sprawić, że obszar będzie wyglądał na niezorganizowany. Prosty wystrój kominka za pomocą dużego lustra nad kominkiem. Jeśli to możliwe, ułóż je tak, aby jedno z twoich ulubionych dzieł sztuki znajdowało się naprzeciwko kominka. W ten sposób lustro działa podwójnie, odzwierciedlając sztukę.

Seria mniejszych luster zgrupowanych razem może stworzyć efektowne dzieło sztuki, które doda przestrzeni i światła do pokoju. Znajdź lustra z podobnymi ramkami – prostymi lub ozdobnymi – i zgrupuj je razem na jednej ścianie. Galeria luster wygląda najlepiej za sofą, na klatce schodowej lub w łazience. Tworzy piękne dzieło sztuki i wymaga bardzo małego wysiłku i kosztów.