Coraz więcej osób decyduje się na stworzenie w domu garderoby. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu w jednym miejscu znajdują się wszystkie nasze ubrania. Oprócz nich, można w niej dodatkowo zaplanować miejsce na niezbędne w domu sprzęty oraz przedmioty, takie jak obuwie, biżuteria, torebki, walizki, a także domowy sprzęt AGD (deska do prasowania, żelazko, mop, odkurzacz, itp.).

 

Dobrze zaplanowana garderoba dla dwóch osób zajmuje około sześciu metrów kwadratowych. Na garderobę możemy przeznaczyć nieużywany pokój lub wydzielić część innego pomieszczenia. Może być wykonana z zabudowy stałej lub łatwo demontowalnej. Możemy także skorzystać z dostępnych w sklepach systemy regałowe. Powinna uwzględniać zabudowę półkami pod sam sufit. Dzięki temu rozwiązaniu będzie w pełni funkcjonalna oraz maksymalnie wykorzystamy dostępną przestrzeń. W górnych, trudniej dostępnych miejscach możemy przechowywać rzeczy, których rzadko używamy, na przykład walizki i torby podróżne. Liczne półki i szafki, najlepiej bez drzwiczek, ułatwią nam codzienne korzystanie i szybkie odnalezienie interesującej nas rzeczy.
Wiele osób posiadających garderobę twierdzi, że jest to jedno z lepszych miejsc w domu. Pozwala nie tylko przechowywać w porządku całą odzież i obuwie, ale również wiele innych sprzętów domowych.