Co to jest karnisz i dlaczego warto go mieć ?

Karnisz to cienki pręt, który służy do utrzymywania zasłon na miejscu. Są one zwykle wykonane z metalu lub plastiku i można je kupić w każdym sklepie, który sprzedaje artykuły dekoracyjne do domu.

Karnisz metalowy może służyć wielu celom w Twoim domu. Może być używany jako dekoracja lub może pomóc zabezpieczyć kraty okienne, aby nie spadły z parapetu po jego otwarciu. Możesz nawet użyć go do zawieszenia ozdobnej zasłony na belce okiennej, aby Twój dom wyglądał bardziej przytulnie.

Karnisz z ciekawym wzorem może również pomóc w stworzeniu ciekawego wyglądu aranżacji.

Jak wybrać najlepszy karnisz do swojego pokoju?

Istnieje wiele czynników, którymi należy się kierować wybierając karnisz do Twojego pokoju. Kształt, rozmiar, materiał i design odgrywają rolę w wyborze najlepszego karnisza.

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest kształt karnisza. Karnisze mają różne kształty w tym proste, zakrzywione i okrągłe. Zakrzywione pręty są zwykle bardziej stylowe, podczas gdy okrągłe są łatwiejsze do zainstalowania. Rozmiar i materiał karnisza ma również wpływ na to jak dobrze będzie on pasował do wystroju Twojego pokoju. Na przykład cienki, rustykalny pręt wykonany z surowego drewna lub stali będzie ładnie kontrastował z całkowicie białą i nowoczesną przestrzenią oraz tkaniną. Z drugiej strony, jeśli kupujesz gruby karnisz, upewnij się, że będzie pasował do wystroju Twojego pokoju. Poza kształtem karnisza inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę obejmują: liczbę zasłon, które chcesz powiesić na jednym drążku i odległość między nimi. Na przykład, jeśli chcesz zmieścić trzy komplety zasłon na jednym drążku powinieneś zwrócić uwagę na odpowiednią długość karnisza. Jeśli chcesz zawiesić zasłony i firany to powinieneś szukać karniszy, które są dwutorowe lub dwuprętowe.

Materiał to kolejny ważny czynnik przy zakupie karnisza. Istnieje wiele materiałów w tym: metal, drewno i plastik, które można wykorzystać do tworzenia różnych projektów aranżacji wnętrz i stylów. Metalowe karnisze mogą znależć zastosowanie w stylu loftowym lub artdeco, z kolei drewniane karnisze najlepiej będą pasować do stylów skandynawskich i rustykalnych.

Różne rodzaje systemów kurtynowych

Systemy zasłon są popularnym wyborem dla wielu osóbzwłaszcza tych, którzy chcą udekorować swoje domy w wyjątkowy i osobisty sposób. Istnieje wiele różnych rodzajów systemów zasłon, które można stosować z zasłonami, żaluzjami lub roletami.

Systemy zasłon występują w różnych typach i kolorach. Są dostępne w tkaninie, drewnie, metalu i nie tylko. Występują również w różnych kształtach, takich jak prostokąt lub kwadrat. Karnisze są jedną z najważniejszych części systemu zasłon, ponieważ decydują o tym jak zasłony będą wisieć na ścianie.

Karnisze mogą być proste lub zakrzywione w zależności od rodzaju posiadanego systemu zasłon. Jeśli masz prosty pręt, twoje zasłony będą wisiały prosto przez okno, a jeśli masz zakrzywiony pręt, zasłony będą zwisać pod kątem, aby się uformować.

Wniosek: już dziś znajdź idealny karnisz do swojego domu !