Na rynku pojawia się coraz więcej firm zajmujących się usługami transportowymi, logistycznymi oraz spedycyjnymi. Ten sektor usług rośnie dynamicznie, zaś samych zamówień i stałych klientów również pojawia się coraz więcej. Jak na drożdżach rośnie handel internetowy, jakby zupełnie odporny na ostatni kryzys gospodarczy. Najważniejsze pytanie brzmi: w jaki sposób wybrać najlepszą firma transportowa Łódź spośród wszystkich funkcjonujących na rynku? Nie jest to łatwe zadanie ale wystarczy zwrócić uwagę na kilka wskazówek.

Polecenie przez znajomego

Zarówno w przypadku stałych zleceń jak również korzystając z usług firmy transportowej okazjonalnie, warto zapytać o zdanie osoby, które również potrzebowały taką firmę wynająć. Być może ktoś z naszego otoczenia (rodzina, znajomi) niedawno przeprowadzał się do nowego mieszkania i również korzystał z usług firmy transportowej? Szukając wykonawcy stałych zleceń, możemy zapytać o zdanie osoby, które także prowadzą własny biznes (np. sklep internetowy) i mogą polecić firmę, z której usług korzystają. Ponadto szukając firmy transportowej należy sprawdzić, czy dana firma osiada wiarygodną stronę internetową, czy jest aktywna w mediach społecznościowych, można także sprawdzić opinie klientów, którzy już skorzystali z jej usług.

Ustalenie zakresu usług

Decydując się na skorzystanie z usług firmy transportowej należy określić: rodzaj przewożonego towaru (towar zwykły, drobnicowy, ponadgabarytowy, paletowy, towary niebezpieczne ADR lub wymagające transportu chłodniczego), miejsce transportu (przewóz krajowy czy międzynarodowy) a także czy realizowana będzie wyłącznie usługa przewozowa czy też potrzebne będą dodatkowe usługi logistyczne i spedycyjne. Od odpowiedzi na te pytania zależy wybór konkretnego kontrahenta specjalizującego się w odpowiednim transporcie. Nie każdy przedsiębiorca bowiem wykonuje wszystkie usługi i nie z usług każdej firmy będziemy mogli skorzystać. Przydatne może być również ustalenie przyznanych przedsiębiorcy certyfikatów (certyfikaty ISO), ubezpieczeń jakie posiada oraz floty pojazdów, którymi dysponuje. Szczególnie warto zwrócić uwagę na klasę ekologiczną pojazdów, na to czy używane pojazdy są nowe, sprawne i regularnie serwisowane oraz na to, czy wybrana przez nas firma posiada uprawnienia na przewóz określonych towarów.

Kontakt z klientem

Dobry i regularny kontakt z klientem jest bardzo ważny, szczególnie w przypadku realizacji wielu zleceń, zleceń przewozowych o charakterze międzynarodowym lub w branży łączonej TSL. Szczególnie przydatny może być szybki kontakt z konsultantem, również poza stałymi godzinami pracy. W przypadku kursów międzynarodowych wskazana jest także znajomość języków obcych u kierowców wykonujących takie kursy.