Ciemniejsze wieczory mogą ułatwić złodziejom dostęp do nieruchomości bez ich wykrycia. Ale istnieje wiele kroków, które możesz podjąć, aby upewnić się, że Twoja nieruchomość pozostaje bezpieczna.

Ustaw liczniki czasu

Ustawianie timerów we wszystkich posiadanych lampach sprawi, że będą się sporadycznie włączać, gdy nie ma Cię w domu, a jednocześnie odstraszać złodziej, że ktoś jest w mieszkaniu.

Ukryj kosztowności

Unikaj pozostawiania cennych przedmiotów na wierzchu, aby nikt ich nie zobaczył, dzięki czemu zmniejszy pokusę do kradzieży.

Zamontuj alarm

Zainstaluj system alarmowy. Będzie to poważny środek odstraszający dla włamywaczy, a wiele systemów alarmowych automatycznie skontaktuje się z firmą ochroniarską w przypadku intruza.
Wielu ubezpieczycieli domowych oferuje zniżki na składki, jeśli masz również alarm.

Zamknij się

Zawsze zamykaj okna i drzwi przed wyjściem, a także wieczorem, gdy idziesz spać. Jeśli któryś z twoich zamków jest niepewny, warto zainwestować w lepszy, aby chronić swoją własność.

Popraw ogrodzenie

Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa nieruchomości, sprawdź granice wokół domu. Czy ogrodzenia i żywopłoty są bezpieczne, czy też są jakieś luki, przez które ktoś mógłby się przecisnąć? W razie potrzeby uzupełnij ogrodzenie – im więcej przeszkód napotyka włamywacz, tym mniej atrakcyjna będzie twoja własność.

Trzymaj krzewy i żywopłoty przycięte

Upewnij się, że żywopłoty są przycinane regularnie, aby nie mogły zapewnić kryjówki. Zarośnięte żywopłoty mogą zmniejszać widoczność, co utrudnia dostrzeżenie, czy ktoś próbuje dostać się do Twojej nieruchomości.

Zainstaluj światło na czujnik

Światło zewnętrzne jest kolejnym czynnikiem odstraszającym włamywaczy. Zamontuj światła z czujnikami, które wykrywają ruch i włączają się, jeśli ktoś znajduje się w pobliżu Twojej nieruchomości.