Każdy dom w zimie potrzebuje ogrzewania, ponieważ jest to podstawa zapewniająca wygodę. Każdy taki lokal musi też posiadać taki system, który jest przede wszystkim efektywny, bo wszelki wybór klienta na rynku niestety rzadko bazuje na racjonalności, głównie nim rządzą hasła marketingowe oraz przyzwyczajenie.
Więc wybór grzejników dla mieszkania ma być mądrze i przemyślanie dokonany.

Promienniki podczerwieni do flati

Żeby nie przepalić budżetu, trzeba wybrać takie rozwiązanie, które nie grzeje powietrza – więc takie, co dociera do obiektu bezpośrednio.

Państwu proponuję zapoznać się z promiennikami podczerwieni, które się nadadzą do ogrzewania nawet kilku pokojowego mieszkania:

  • Promienniki na podczerwień są urządzeniami, które bazują na ogrzewaniu podczerwienią. Wyglądają one jak sufitowe lampy (ale nie świecą), które się instaluje właśnie na suficie.
  • Ogrzewanie na podczerwień – promieniowania fal podczerwieni na obiekty w pomieszczeniu w celu dostarczania im ciepła. Jest to nowoczesne i efektywne rozwiązanie grzewcze.

Jak dobrze wybrać te promienniki

Wybierając jakikolwiek osprzęt albo domu, którego się zwykle co miesiąc nie zmienia, należy zwracać uwagę na czynniki oszczędności oraz efektywności.
Oszczędność jest pochodną efektywności: im oszczędniejszy jest system, tym jest on efektywniejszy. Im mniej się wydaje i marnuje ciepła, tym więcej energii idzie na ogrzewanie lokalu – domu. Oszczędność jest generowana na podstawie mniejszego zużycia energii, natomiast efektywny system nie zużywa mniej energii, tylko więcej wydaje.
Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ podobne pułapki są już od lat stosowane w marketingu, i ten marketing nieraz działa przeciw efektywnym systemom i oszczędzaniu.

W końcu problem wyboru da się rozwiązać dzięki bezpośredniemu kontaktowi ze specjalistą. Najlepiej przed rozmową naszykować dane o powierzchni oraz wysokości domu, żeby specjalista mógł określić koszta w przybliżeniu.
Także można skorzystać z opcji kalkulacji w dużym przybliżeniu na stronie https://bilux.tech/ – tam się wpisuje powierzchnię, wysokość oraz pożądaną temperaturę – i sprawi, że w 1 sekundę pojawi się kalkulacja.