Przepełnione szafy mogą kosztować dużo czasu, gdy się spieszysz i po prostu nie możesz znaleźć kurtki lub paska. Wystarczy tylko jedno popołudnie, aby przejść z wypchanej szafy do zorganizowanej.

Wiem, rozstanie się z poszarpaną koszulką z paskiem lub z niegdyś doskonałymi dżinsami, które teraz nie nadają się do noszenia, jest trudne. Nagrodą za oczyszczenie jest jednak szafa pełna rzeczy, które naprawdę chcesz nosić. I nie będziesz musiał przekopywać swojej szafy za każdym razem, gdy szukasz swojej ulubionej koszuli.

Zrób inwentaryzację

Pierwszym krokiem do wyczyszczenia szafy jest jej całkowite opróżnienie. Usuń wszystko, w tym ubrania, wieszaki i buty – i połóż je na łóżku lub podłodze. Nie zapomnij też zabrać przedmiotów z półek, pojemników i szuflad. Chcesz zacząć od nowa, tak jak nigdy wcześniej nie miałeś ubrań, a kupka, którą zrobiłeś, to miejsce zakupów.

Weź kilka toreb

Następnie musisz wziąć worki na śmieci, marker i taśmę. Na pierwszej torbie napisz markerem „śmieci”. Na drugiej torbie umieść napis „podaruj”.Jeśli masz dużo modnych lub markowych ubrań, zastanów się nad zdobyciem trzeciej torby na przedmioty, które możesz sprzedać w sklepie internetowym.

Ustaw reguły dla tego, co wraca

Teraz, kiedy już skończysz przygotowania, czas zacząć być bezwzględnym. Zrób cztery stosy: zachowaj, napraw, wyrzuć do kosza i przekaż lub sprzedaj. Zacznij sortować, mając na uwadze następujące zasady:

Jeśli nie nosiłeś go od roku i nadal jest w dobrym stanie, trafia do torby na cele charytatywne.
Jeśli ma dziury, zużyte gumki lub rozdarcia, których nie można naprawić, wyrzuć je do worka na śmieci.
Jeśli potrzebuje guzika lub ma niewielkie dziury, które ty lub krawiec możecie łatwo naprawić, umieść przedmiot na stosie napraw.
Jeśli to nie w twoim stylu, trafia do torby charytatywnej.
Jeśli jest fantastyczny, kochasz go i nosisz, odłóż na stos do zostawienia.

Zakończ

Twoja podróż do czyszczenia szaf jest prawie skończona. Teraz musisz po prostu odłożyć wszystko ze stosu do pozostawienia z powrotem do swojej szafy. Co do reszty, ważne jest, abyś zajął się nimi od razu. Podjęcie działań zapobiegnie zajmowaniu miejsca i potencjalnemu powrotowi do szafy. Od razu włóż worek na śmieci do kosza. Od razu przenieś torbę charytatywną do lokalnego punktu odbioru. Bez czekania! Na koniec zabierz się do pracy nad przedmiotami, które wymagają naprawy lub czyszczenia. Jeśli nie masz czasu, zanieś je do krawca.