Odnowienie starej łazienki nie jest aż tak skomplikowane. Dowodem na to jest tych 12 łatwych sztuczek odświeżenia dekoracji i atmosfery łazienki.

1. Renowacja starej łazienki – Ponowne malowanie płytek w kabinie prysznicowej.

Odnowienie łazienki można wykonać kilkoma pociągnięciami pędzla. Obecnie wiele specjalistycznych farb pozwala na przemalowanie zarówno płytek ściennych jak i podłogowych. Są one dostępne w szerokiej gamie kolorów. Jedyne, co musisz zrobić, to wybrać jeden z odcieni, ten, który chcesz, a następnie wszystko, co musisz zrobić, to przykryć staromodne płytki.

renowacja starej łazienki

2. Pomysł na remont łazienki – Modernizacja podłogi za pomocą płytek PCV

W twojej łazience staromodny wygląd nadają przestarzałe wykładziny podłogowe? Nie panikuj, możesz je przykryć płytkami PCV. Są one samoprzylepne i kompatybilne z wieloma powierzchniami. Jedyne co musisz zrobić, to wybrać ich projekt. Istnieje szeroki wybór wykończeń, od imitacji drewna po kolorowe wzory.

renowacja łazienki bez remontu

3. Pomysł na tani remont łazienki – Wymienić uszczelki.

W łazienkach fugowanie płytek lub fugowanie wokół armatury łazienkowej ma tendencję do matowienia z czasem. Czasami wystarczy je po prostu odmłodzić, aby uzyskać przyjemną dekorację łazienki.
Masz do wyboru kilka opcji:

– możesz oczyścić uszczelki, aby ponownie nabrały blasku;
– istnieje możliwość ponownego wykonania połączeń silikonowych;
– istnieje również możliwość pokrycia uszczelek specjalistycznym silikonem.

pomysł na starą łazienkę

4. Pomysł na remont łazienki – Wymiana uchwytów do mebli łazienkowych.

Czasami zmiana kilku szczegółów może zmienić atmosferę. Łazienka nie jest wyjątkiem od tej reguły, więc jeśli chcesz nadać swoim meblom dekoracyjny drugi wiatr, rozważ zmianę uchwytów. To prosty, szybki i niedrogi pomysł na dekorację.

5. Renowacja starej łazienki – Wybór nowoczesnej armatury.

Zawsze w tym samym tonie: zmiana kranów. Kolumna prysznicowa, głowica prysznicowa lub bateria są dostępne w wielu różnych wzorach. Więc nie wahaj się zdecydować na współczesne dopasowanie.

6. Ściany łazienki pokryć samoprzylepnym winylem.

Znasz się na winylu? Znane również jako linoleum, jest to okładzina ścienna, która jest odporna na zmiany wilgotności i temperatury. Dlatego docenia się to również w łazience, ale to nie jest jedyny powód.
Klej winylowy może pokryć każdą powierzchnię, którą chcesz, więc jest idealny do pokrycia nieestetyczną ścianę przy niższych kosztach. Ponadto, jest on dostępny w wielu wzorach i imituje wiele materiałów!

pomysł na tani remont łazienki

7. Wybór nowych frontów do modernizacji mebli łazienkowych.

Czy twoja szafka łazienkowa jest staromodna? Zmień front mebla, kupując nowe drzwi, aby zmodernizować go po południu. Jeśli wolisz metodę delikatną, istnieją lakiery lub naklejki do zakrywania frontów starych mebli.

8. Pomysł na tani remont łazienki – Pomaluj umywalkę.

Umywalka lub umywalka są niezbędnymi punktami poboru wody dla zapewnienia komfortu, ale muszą być również dekoracyjne, aby uzyskać nowoczesną łazienkę. Więc jeśli Twoim celem jest przekształcenie umywalki lub umywalki, pomyśl o farbie do umywalek. Pokrywa ona twoje stare wyposażenie sanitarne, aby uczynić je bardziej nowoczesnym, równym wzornictwem.

9. Renowacja łazienki bez remontu – Organizacja przestrzeni.

Nadszedł czas, aby zorganizować przestrzeń magazynową w łazience. Zagracenie nigdy nie było dobrym pomysłem, aby uzyskać ładną dekorację łazienki. Wybierz przedziały w szufladach, rozjaśnij zawartość półek i zorganizuj swoje szafki. Musisz być w stanie znaleźć swoje produkty i akcesoria na pierwszy rzut oka i ukryć nieestetyczne przedmioty w kilku koszykach. Plus, to oszczędza ci miejsca!

10. Renowacja łazienki bez remontu – Wymień ręczniki.

Ręczniki kąpielowe, maty kąpielowe i ściereczki muszą być dopasowane, aby uzyskać spójną i nowoczesną dekorację. Ponadto, nowe ręczniki są często bardziej komfortowe i przyczyniają się do stworzenia cieplejszej atmosfery w pomieszczeniu. Szeroki wybór ręczników do kompletu (do wycierania ciała i ręczników do rąk) – w odpowiedniej kolorystyce, z tym samym wzorem, można znaleźć w sklepie Dalamand.pl.

pomysł na remont łazienki

11. Pomysł na starą łazienkę – Dodaj trochę zieleni.

Możesz rozjaśnić łazienkę, dodając trochę zielonych roślin. Oczyszczają one powietrze w pomieszczeniu, jednocześnie oferując bardzo modny wygląd dżungli. W wilgotnych pomieszczeniach, zorientuj swój wybór w kierunku roślin tropikalnych, doceniają wilgotne i ciepłe środowisko do wzrostu. Więc aby upewnić się, że nie dostaniesz złych odmian, odkryj 8 zielonych roślin, które możesz mieć w łazience!

12. Pomysł na starą łazienkę – Dopracowanie wystroju łazienki.

Optymalizacja przestrzeni, układu i przede wszystkim dekoracji przyczynia się do modernizacji kabiny prysznicowej. Dzięki temu możesz liczyć na dekorację, która unowocześni Twoją starą łazienkę. Zachowajcie trzeźwość i udekorujcie pokój przytulną atmosferą podkreśloną minimalistycznym wyglądem. Możesz zmienić zasłonę prysznicową, zainstalować lustra lub nawet postawić półkę na ścianie. Celem jest stworzenie świata, który jest zarówno estetyczny, jak i komfortowy.