Większość ludzi może znaleźć pokrzywę rosnącą na podwórku lub w ogrodzie. Jednak pokrzywa to nie tylko chwast. Ma wiele zalet. W rzeczywistości jest powszechnie stosowana jako zioło lecznicze na całym świecie. Lecznicze działanie pokrzywy możesz zauważyć wykorzystując ją w postaci olejku, który oferuje wiele korzyści dla ludzkiego ciała.

Zastosowanie olejku

Olej pokrzywy ma wiele zalet i zastosowań

Jednym z głównych powodów, dla których olej pokrzywy jest tak skuteczny, są jego właściwości przeciwzapalne, które pomagają w leczeniu różnych chorób.
Olej może nawet działać lepiej niż inne tradycyjne środki.
Ludzie używają oleju z pokrzywy od ponad 2000 lat, aby:

• Zatrzymać krwawienie wewnętrzne i zewnętrzne
• Oczyścić krew
• Pozbyć się zatkanego śluzu, problemów skórnych, biegunki i zatrzymywania wody.
• Poprawić zdrowie włosów i skóry głowy. Włóż trochę do szamponu i produktów do włosów, a następnie wmasuj we włosy i skórę głowy. Dobrą praktyką jest owinięcie włosów ręcznikiem, pozostawienie go na noc, a następnie spłukanie następnego dnia. Pomoże Ci to w przypadku problemów z łupieżem lub łuszczycą, a także przyczyni się do wzrostu włosów.
• Nakładaj go miejscowo na skórę w przypadku wyprysku, ospy wietrznej lub ugryzienia przez owady.
• Pomóż zmniejszyć problemy z prostatą, dną moczanową i alergicznym nieżytem nosa, połykając go w postaci kapsułki.

Korzyści płynące z używania oleju

Olej z pokrzywy zawiera błonnik, białka, witaminy i minerały. Możesz go używać, gdy masz astmę, stan zapalny, reumatyzm, drgawki, osteoporozę, oparzenia, otarcia skóry i alergie. Oto dobra wiadomość: jeśli cierpisz na którykolwiek z tych dolegliwości, ten olej może ci bardzo pomóc.
Jednym z głównych powodów, dla których olej pokrzywy jest tak skuteczny, są jego właściwości przeciwzapalne, które pomagają w leczeniu różnych chorób. Po spożyciu doustnym olej ten wpływa na produkcję prostaglandyn i innych substancji chemicznych w organizmie, które powodują zapalenie. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem przed użyciem tego oleju, szczególnie jeśli będziesz go przyjmować doustnie.