Jesień sprzyja temu, że czujemy się gorzej. Kiedy za oknem wciąż wieje i pada najchętniej większość z nas zostałaby w łóżku. Jest to okres przejściowy, w którym każdy z nas ma prawo mieć zły nastrój i zwiększone zapotrzebowanie na sen. Jednak jeśli odczuwamy zmęczenie warto zbadać tarczycę lub zastanowić się czy nie jest ono spowodowane niedoborem tiaminy.

Tiamina – bardzo ważna witamina

Jeśli wcześniej nie wgłębialiśmy się w temat witamin może przyjść nam do głowy myśl typu: tiamina co to jest? Tiamina zwana inaczej witaminą b1 jest bardzo istotna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dba o prawidłową pracę serca, mięśni i układu nerwowego. Istnieją również podejrzenia, że może ona przyczynić się do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Jest to niezwykle istotne dla osób cierpiących na choroby przewlekłe.

Jak uzupełnić niedobór?

Aby uzupełnić niedobór witaminy b1 można sięgnąć po gotowe suplementy lub wzbogacić swoją dietę w orzechy i pestki. Najwięcej tiaminy znajdziemy w orzeszkach ziemnych, pistacjach, ziarnach sezamu i słonecznika. Warto również do swojej diety włączyć bób i soczewicę.

Zadbaj o wewnętrzną równowagę

Ciągłe zmęczenie może być także spowodowane przewlekłym stresem, na który jesteśmy narażani niemal z każdej strony. Warto zadbać o odpowiednią ilość snu. Dorosły człowiek powinien każdej nocy przesypiać od 7 do 8 godzin snu. Jest to czas kiedy organizm może się zregenerować i nabrać sił do działania.